Časté dotazy Expres menu

Co je EXPRES MENU?

 EXPRES MENU jsou hotová sterilovaná jídla. Naše jídla není potřeba vařit. Nemusí se ani přilévat voda – jídla nejsou dehydratovaná. Jídlo v sáčku můžete jednoduše ohřát a servírovat. Bez obav ho můžete sníst i studené.

Kam si ho mohu vzít?

Hlavní výhodou našich dobrot je jejich univerzálnost. Protože jídla balíme do odolných bariérových sáčků, tak je můžete bez obav vložit do batohu nebo kamkoliv, kde nebudou ostré předměty, které by propíchly sáček. Ať vás čeká výlet na kole či trekové dobrodružství, jedete autem na dovolenou nebo potřebujete jídlo na ryby, EXPRES MENU můžete mít neustále po ruce, aniž by vás omezovalo svoji velikostí nebo skladovacími podmínkami.

Jak je možné, že vaše jídla tal dkouho vydrží?

Certifikovanou minimální trvanlivost máme 3 roky, pokud jsou během skladování dodrženy všechny podmínky. Minimální trvanlivost je vždy uvedena na sáčku. Ačkoliv deklarujeme, že má jídlo minimální trvanlivost 3 roky, může se vám dostat do ruky výrobek, který bude mít „expiraci“ třeba už za rok. Tato situace je způsobena tím, že výrobek byl delší dobu uskladněn na prodejně, než se k vám dostal. Díky patentované metodě připravy a konzervace jídla můžeme deklarovat dobu spotřeby 3 roky. Použitá technologie je velmi podobná klasickému zavařování, kdy je jídlo zabalené v uzavřeném sáčku šetrně sterilováno za pomocí vysokého tlaku a teploty. Minimální trvanlivost pravidelně kontrolujeme u Zdravotnického ústavu v Hradci Králové.

Kde ho skladovat?

Nejprve je nutné uvést, že naše jídla nemusíte skladovat v ledničce ani v mrazáku! Jednoduše si odložte výrobky na místě, kde bude sucho a stabilní teplota, která nepřesáhne +30 °C. Zároveň je potřeba, aby na výrobky nesvítilo slunce. Pokud splníte všechny tyto podmínky, tak vám zaručujeme, že se vám jídlo před dobou spotřeby nezkazí. Celkovou trvanlivost můžete tudíž ovlivnit jeho správným skladováním.

Jídlo bylo vystaveno větší teplotě. Nezkazí se?

Jídlo, které je zabaleno v hermeticky uzavřeném sáčku, má velkou výhodu – pokud se vám zkazí, velmi brzo to zjistíte, protože se sáček viditelně nafoukne. Jestliže necháte jídlo celý den na místě, kde jsou vyšší teploty, než které jsme doporučili, tak se vám jídlo do večera nezkazí. Pouze se zkrátí doba spotřeby. Za této situace doporučujeme jídlo v dohledné době otevřít a sníst.

Odkud pochází naše suroviny?

Prakticky všechny suroviny, které k výrobě našich jídel používáme, pochází od českých producentů, nejlépe regionálních. Několik let jsme hledali spolehlivé dodavatele, kteří by splňovali naše přísná kritéria na vstupní surovinu. Jednou z nejodvážnějších firem byla Městská jatka Vrchlabí, která pro nás začala například vyrábět speciální bezlepkovou klobásu, kterou není možné jinde koupit. I další dodavatelé si zvykli, že jsme nároční při převzetí jejich produktů. Jenom díky neustálé pečlivost a hlídání kvality surovin jsme schopni garantovat kvalitu vlastních produktů. Seznam našich dodavatelů jsme zveřejnili na webové stránce.

Proč je jídlo bez lepku?

Proč ne?! Lepek je látka, kterou lidský organismus neumí rozložit. Nejčastěji konzumujeme lepek v potravinách, které obsahují lepkovou mouku. Narazit na něj můžete ale i v potravinách, kde bychom ho vůbec nečekali- kečupy, jogurty a jiné potraviny denní potřeby. Dostáváme se tak postupně do situace, že každý den musí naše tělo vynaložit spoustu energie na to, aby lepek dostalo z našeho těla. Jídlo bez lepku pro vás bude lépe stravitelné a udržíte si víc energie, kterou byste jinak museli vynaložit na zpracování lepku a jeho vyloučení z těla.

Jsou všechna jídla EXPRES MENU vhodná pro celiaky?

Ano jsou. Všechna naše jídla připravujeme tak, aby je mohli bez obav využít i osoby, které musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu. Klasickou mouku jsme naharadili její bezlepkovou alternativou.

Mám potravinovou alergii. Jak poznám, které jídlo je pro mě vhodné?

Abychom Vám usnadnili nákup našich jídel, tak jsme v našem eshopu nabídli možnost filtrovat produkty podle příslušných alergenů. V detailu každého produkty a na jeho obalu je vždy napsáno, jaké alergeny dané jídlo obsahuje. Našim cílem je snížit počet alergenů na nejmenší možnou míru.

Jak vypadají naše jídla?

Velmi často se nás ptáte, proč není jídlo vidět přes obal. To není způsobeno tím, že bychom vám nechtěli naše chuťovky ukázat, ale protože je nutné zamezit přístupu světla k potravině. Jedná se tedy o praktický důvod, abychom mohli nabídnout maximální dobu spotřeby. Kdykoliv se můžete podívat na naše webové stránky, kde jsou zobrazeny obrázky všech jídel. Pozor, jídla mají na fotografii i přílohu. Jedná se pouze o příklad servírování. Nejjednodušší je otevřít pytlík a přesvědčit se osobně.

Chci si koupit EXPRES MENU, co mám udělat?

Na výběr máte hned z několika možností! Pakliže máte rádi nákup z pohodlí domova, můžete využít náš internetový obchod, případně e-shopy našich obchodních zástupců v regionech. Nákup touto cestou je velmi jednoduchý a rychlý. V internetovém obchodě si vyberete zboží a poté vyplníte formulář dopravy a platby. Po dokončení objednávky k Vám jídlo ihned putuje. Využít můžete jednotlivé kamenné prodejny v České republice, kde se prodává EXPRES MENU.

Máte prodejnu v Praze?

V Praze můžete najít hned několik prodejen, kde nabízí naše jídla. Stačí se podívat do záložky "seznam prodejen."

Za jak dlouho mi přijde jídlo, které jsem si objednal ve vašem eshopu?

Všechny výrobky, které jsou k dispozici v našem internetovém obchodě, máme připravené na skladě. Zabalení a jejich odeslání proto probíhá bez zbytečných prodlev. Během letní sezóny se nám občas nakupí tolik objednávek, že jsme schopni odeslat jídla třeba až druhý nebo třetí den. Doporučujeme vždycky objednávat jídla s mírným předstihem, abychom měli dostatek času naše dobroty bezpečně zabalit a odeslat.

Jak zasíláte objednané zboží?

Před odesláním zbožím vždy kontrolujeme stav zboží. Jednotlivá jídla poté vložíme do papírové krabice, která má zesílené stěny. Bezpečně zabalenou krabici poté předáme zásilkové službě, která ji dopraví až k vám domů. Jídla neposíláme jenom v papírovém obalu, ale vždy jsou uložena v odolné papírové krabici.

Zboží mi přišlo poškozené, co s tím?

Ačkoliv balíme jídla s velkou pečlivostí a snažíme se maximálně snížit riziko poškození balíků, někdy se stane, že ho přepravní společnost nechtěně poškodí. Nejjednodušším způsobem kontroly doručované zásilky je překontrolování balíku během převzetí. Pokud je zboží poškozeno, odmítněte převzít balík a sepište se zaměstnancem přepravní společnosti reklamační protokol. Zjistili jste poškození po několika dnech? Nic není ztraceno! Poškozené zboží můžete reklamovat nejpozději do 2 dnů od převzetí balíku. Více informací o uplatnění reklamace naleznete na našem webu nebo nás neváhejte kontaktovat.

Mám koupené jídlo. Jak ho ohřát?

Vybrat si můžete ze dvou způsobů, jak jídlo ohřát. Nejjednodušší variantou je ohřev jídla přímo v sáčku. Uzavřený sáček můžete ohřát ve vodní lázní (nádoba s teplou vodou) či v rychlovarné konvici. Bariérový sáček obsahuje vrstvu hliníku, díky kterému se jídlo uvnitř sáčku rychle prohřeje. Bohužel není možné jídlo v sáčku ohřát v mikrovlnce, protože obal obsahuje zmíněný hliník. Druhou variantou je, že obsah sáčku vyklopíte do jakékoliv nádoby a ohřejete podle vašich možností.

Jsem prodejce a mám zájem o spolupráci. Co mám udělat?

Neváhejte nás kontaktovat! Stále se snažíme rozšířit síť našich prodejních míst. Každý obchod, který pravidelně odebírá naše produkty, je zveřejněn na našem webu, tudíž ho vidí i naši zákazníci. Kontaktovat nás můžete na emailu h.hotovec@seznam.cz

Mám jiný dotaz. Co s ním?

Neváhejte nám poslat email na: h.hotovec@seznam.cz .  Rádi vám co nejdříve odpovíme.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití nebudou některé jeho funkce funkční (poskytovaní služeb, relevantní reklama, analýza navštěvnosti). Pokud nesouhlasíte klikněte ZDE (zobrazí se prázdná stránka).